вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Најкреативните новогодишни елки кои можете сами да ги направите

Почнува да се чувствува празничната еуфорија, божикни песни , светилки во разни бои и украси со лампиони, снегулки и панделки.

elkakaka

Поврзани вести

Децата се радуваат на насмеаниот Дедо Мраз, на слатките бастунчиња во црвено-бела боја и на подароците.

Но, централно место во новогодишното лудило имаат елките, големи или мали, природни или вештачки, бели или зелени..ги има илјадници.

За престојните празници ви препорачуваме да изработите малку поинаква елка, спој на божикната магија и вашата креативна страна.

Погледнете ги овие и пробајте да дизајнирате своја.

 

22 Unusual Clever DIY Christmas Tree Ideas

 

22 Unusual Clever DIY Christmas Tree Ideas

22 Unusual Clever DIY Christmas Tree Ideas

22 Unusual Clever DIY Christmas Tree Ideas

22 Unusual Clever DIY Christmas Tree Ideas

22 Unusual Clever DIY Christmas Tree Ideas

22 Unusual Clever DIY Christmas Tree Ideas

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести