четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Најпознатите српски порно актери

par-seks-1391365098-25800

Последни вести

Повеќе од 80% од луѓето на светот гледаат филмови за возрасни.

Во „морето“ на порно актери кои работат во оваа индустрја меѓу најпознатите има и Срби.

Џесика Стојадиновиќ Стоја

por1

Стоја е една од најпопуларните порно глумици на денешницата, а таа е дел од речиси сите филмови од највисоката продукција на оваа индустрија.

Нејзинта мајка е од Србија, пребегната во САД во 90-те. Стоја започнала да се занимава со порнографија од 2007 година а за себе има награда за најдобар групен секс, старлета на годината, најдобра сцена како и награда за нова ѕвзда.

Мирко Стеел

por2

Челичниот Мирко стана центар на внимание кога се појавил во еден порно филм носејќи мачика со натпис „Србија“. Тој станал дел од порно индустријата во 2009 година, а денес работи за една од најпознатите порно компании „Банг брос“.

Сузана Станковиќ- Коко де Мал

por

Таа има само 22 години, а Сузана веќе неколку години снима филмови за возрасни. Таа за еден од своите најголеми успеси ја смета соработката со Роко Сифредиј.

Ивана Славковиќ- Чери Кисс

por3

Ивана има долг стаж во филмовите за возрасни, а најпознат е по тоа што снима сцени со гупен секс. Таа има испробано се што може да се испроба во прно индустријата, а најчесто има снимано во САД и Унгарија.

Најчитани вести