петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Најслаткиот подарок, бебе во божикен чорап

Зарем има посладок подарок од штотуку роденото бебенце да ви го донесат во црвен божикен чорап?

bebe

Поврзани вести

Неколку болници во Калифорнија со децении имаат интересна традиција новородените бебиња на своите мајки им ги предаваат „облечени“во  божикни чорапи.

 

 

  Оваа традиција започнала во 1930 година и со кратки прекини е задржана до      денеска.

Годинава 16 доброволци сошиле 250 чорапчиња за бебињата родени на Божиќ.

3stocking

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести