петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ФОТО: Најславните „селфис“ фотографии во 2013-та година

Погледнете ги „селфис“ фотографиите на познатите личности.

obama selfi

Поврзани вести

Секоја година експерти од Оксфордскиот речник го избираат зборот на годината. За оваа година тоа е зборот „selfies“, односно фотографирање на сопствениот автопортрет со помош на мобилен телефон.

Погледнете ги сите „селфис“ кои што предизвикаа најголемо внимание во изминатите 12 месеци, интересно е дека не само познатите, туку „селфис“ користат и познатите светски лидери, како што е Обама или можеби Папата.

Том Хенкс и Стив Мартин

Бил Гејтс и Бил Клинтон

Ќерките на Обама

Астронаут Лука Пармитано

Папата Франциско

Усаин Болт

Хилари и Челзи Клинтон

Лејди Гага

Неуспешен обид за „селфис“ на Мадона

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести