понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Најубавата принцеза во светот, дали својата убавина ја наследила од баба и?

sarlota-kaziragi-1415211195-50698

Последни вести

Скоро сечие детство е исполнето со ликовите од цртаните херои со сина крв која со своите очи и усни ги топат и најладните срца, принцот на белиот коњ.

Меѓутоа, за некои убавици не постои не постојат само бајките на Дизни, а тоа ни го докажува и младата внука на славната Грејс Кели.

Принцезата Шарлота Казираги (28) веќе долго време се смета за една од најубавите принцези во светот, благодарејќи на нејзината долга смеѓа коса, огнено црвените усни и милата насмевка.

sarlota-kaziragi-1415211412-50699

sarlota-kaziragi-1415211581-50700

Бидејќи својот изглед го има наследено од својата баба, Шарлота е единствената принцеза која пробала да работи како професионален модел и најбрзо ја освоила титулата за амбасадор на луксуцниот моден бренд „Гучи“.

sarlota-kaziragi-1415213828-50704

Таа станува заштитно лице на една од најпознатите модни куќи во светот, со што станува предмет на завист меѓу жените.

sarlota-kaziragi-1415212746-50702

sarlota-kaziragi-1415213693-50703

Освен тоа, како вистинска принцеза од сите бајки за добра ноќ, Шарлота ја краси и огромната љубов кон коњите и јавањето. Благодарејќи на својот атрактивен изглед, кралските хобија и достоинственото држење, не е ни чудно што на голем број на анкети во магазините таа често е прогласувана за најубава принцеза во светот.

sarlota-kaziragi-1415213905-50705

sarlota-kaziragi-1415214146-50706

Шарлота е второто дете и единствената ќерка на принцезата Каролина од Монако и италијанскиот бизнисмен и спортист Стефан Казираги.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести