петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ФОТО: Најубавата прва дама во светот

AR_Avatar_201404

Последни вести

Сопругата на претседателот на Мексико Енрико Пенје Нијета, Анхелика Ривера (45) ја заинтригира светската јавност со својата животна приказна, но и со својата убавина.

dama2-630x420

На приемот во Бакингемската палата таа ги засени сите присутни. Дури ни кралицата Елизабета втора не го криеше своето одушевување од првата дама на Мексико.

dam1

Ривера својот животен пат во големиот Мексико Сити го почнала на 17 години, кога се пријавала за избор на убавица во еден локален весник и победила.

Најчитани вести