понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Најубавите фотографии на НАСА

Неверојатни фотографии на НАСА.

4

Поврзани вести

Овие фотографии се најубавите направени од страна на НАСА.

Најдобрата фотографија е со назив „Трејлинг д Кенерис“ и е направена од страна на  сателитот „Тера“ во јуни 2013-та. На оваа фотографија е прикажана група острови кои изгледаат како да пловат низ океанот.

Погледнете…

1

3

5

nasa5

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести