четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ФОТО: Најубавите жени во светот според „Викторија Сикрет“

jlo-demi

Поврзани вести

Познатиот светски бренд „Викторија Сикрет“ состави листа на најсексапилните жени во шоу бизнисот. За составување на листата тие ги земале во предвид стилор, ставот и самоувереноста на познатите дами.

  1. Џенифер Лопез

j-lo-fustan-1

Познатата пејачка со години наназад е на листите на најубавите и најсексапилните жени во светот и на 46 години изгледа неверојатно. Таа често наведува дека води сметка за својот изглед, дека редовно вежба и се храни здраво. Таа ја започна кариерата како танчерка, за потоа да изгради успешна кариера како пејачка и актерка.

Кои други се најдоа на оваа листа погледнете на следната страница…

Најчитани вести