Магазин

ФОТО: Накит кој живее

ФОТО: Накит кој живее

Неверојатен накит, спој на уметноста и убавината на природата.

For buds: Miss Jordan advises shoppers to grow tiny succulents in the planters or to fill them with a few flower buds

Американката Колин Џордан од Атланта се прослави со нејзиниот жив накит, спој на технологија за 3Д печатење и мали, прекрасни цветчиња.

Green finger: Diamond-shaped rings let wearers tote around a bit of moss on their hand

Таа користи мали вазни и саксии и во нив сади растенија, кои потоа ги претвора во неодоливи парчиња накит, ланчиња, прстени и брошеви.

Etsy career: Wearable planters is Miss Jordan's full-time job and she has already sold nearly 2,000 through Etsy

Нејзините мали ремек дела се продаваат по цена од 22 до 45 долари.

For every taste: Miss Jordan offers wearable planters in the shapes of rings, brooches, necklaces, and bicycle attachments

Овој необичен проект  го започнала додека студирала дизајн и сега позната ширум светот.

Little pitcher: While many of Miss Jordan's designs are geared towards women, she is currently trying to develop planters that would be appreciated by men as well