среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Направете уникатни божикни украси

Украси, честитики, лампиони и светилки, се’ е во духот на престојните празници.

sisarki

Поврзани вести

Дали почнавте да ја чувствувата празничната магија?

Украси, честитики, лампиони и светилки, се’ е во духот на престојните празници.

Но, оваа година наместо да купувате, направете свои, уникатни, необични и лични, кои ќе го разубават вашиот дом или ќе бидат одличен подарок за пријателите и колегите.

Затоа, повикајте ги роднините и пријателките и започнете со создавање на малку божикни ремек дел, а притоа одлично забавувајте се. Разбудете ја креативноста во себе за овој Божик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести