четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

ФОТО: Народот пред седиштето на СДСМ порача: Ајде на избори!

sediste-640x480

Поврзани вести

Граѓаните и денеска масовно излегоа на собирот на ГДОМ пред седиштето на СДСМ против аболицијата на Зоран Заев и Зоран Верушески.

Тие воедно даваат поддршка за изборите кои денеска ги распиша претседателот на македонското Собрани, Трајко Вељаноски и го искажуваат својот револт кон обидите на опозицијата за одложување на изборите на 5. јуни годинава.

sediste-2

sediste-1

sediste

Најчитани вести