среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Не бил задоволен од фотографијата на потерницата, па испратил селфи во полиција

foto

Последни вести

Криминалец баран со потерница од страна на полицијата во Охајо не бил задоволен од својата слика на потерницата, па решил да направи „селфи“ и да и испрати на полицијата нова, поубава фотографија.

На новата фотографија, Доналд „Чип“ Паг е со очила за сонце, во костим и седи во својот автомобил.

– Еве подобра фотографија, онаа која ја објавивте е навистина ужасна, напишал 45-годишникот.

Во полициската станица му се заблагодариле за помошта околу фотографијата, но го замолиле „веќе кога е толку внимателен“, да се јави во полициска станица како би поразговарале за обвиненијата против него.

 

Најчитани вести