вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: „Не го користете зборот ретардиран, јас сум прекрасна личност“

izabela

Последни вести

Фотографијата на малата Изабела за кратко време го обиколи светот.

Таа преку фотографијата до луѓето ширум светот испраќа порака дека е прекрасна личност.

“Ве молам не го користете зборот “ретардиран”. Јас сум прекрасна личност. Јас сум Изабела!”, напишала малечката чија фотографија ја поделиле милиони на друштвените мрежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести