недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Не се знаат, а позираат како да се семејство

njujork12

Поврзани вести

Фотографот Ричард Риналди дошол на една интересна идеја. Луѓе по случаен избор, кои меѓу себе не се познаваат, да позираат пред неговиот објектив како да се едно семејство.

New York Strangers Photographed To Look Like Family 2

Неговиот проект, кој што го реализира во Њујорк се’ уште трае.

 

New York Strangers Photographed To Look Like Family 3

New York Strangers Photographed To Look Like Family 4

 

New York Strangers Photographed To Look Like Family 7

New York Strangers Photographed To Look Like Family 8

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести