Спорт

ФОТО: Неимар дава голови само кај Габриела

ФОТО: Неимар дава голови само кај Габриела

Последната милионска аквизиција на каталонскиот гигант Барселона, Неимар не може да се пофали со некој голем успех кога е во прашање фудбалскиот терен, но пак може да се пофали со новата девојка, познатиот модел од Бразил, Габриела Ленци.

Понежната половина на брзоногиот напаѓач е поранешна шампионка во трки со скутери на вода.