четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Неколку начини како да носите модерна боб фризура

kimmmm

Последни вести

Се сомневаме дека некој ќе остане имун на симпатичната боб фризура која што оваа година беше доминантна на црвениот килим.

hajdiiiineznam_koja_e

Боб фризурата ги освои сите женски срца! Косата скратена до рамиња или неколку сантиметри повеќе, не само што го освежува изгледот туку е ултрамодерна!

Веќе неколку сезони наназад оваа модерна фризура се провлекува низ магазините и фризерските салони, а посебно е популарен „лонг боб“ (долг боб).

neznam_koja_e_2

Долгиот боб подразбира коса со должина која се движина помеѓу ивицата на брадата и рамињата и е навистина сјајна затоа што косата не е премногу кратка и можете да ја обликувате на различни начини.

neznam_koja_e_3

 

За овој фризерски тренд полудеа холивудските ѕвезди како Ким Кардашиан, Розмунд Пајк или Хајди Клум.

neznam_koja_e_4neznam_koja_e_6

neznam_koja_e_5neznam_koja_e_7

 

Најчитани вести