Магазин

ФОТО: Нема дилеми: Згодниот актер се уште е најпосакуван

ФОТО: Нема дилеми: Згодниот актер се уште е најпосакуван

Убавецот Орландо Блум уште еднаш покажа зошто е еден од најпосакуваните мажи во Холивуд.

Папараците неодамна го фатија сексапилниот актер на плажа во Малибу, каде денот го поминал во друштво на пријателите опуштајќи се на калифорниското сонце.

oo222

Орландо Џонатан Бланчард Блум е роден на 13-ти јануари 1977 во Англија.