среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Непроценлица реакција на бебе кое гледа близнаци

bebeeee

Последни вести

Постои старо народно верување кое вели дека бебе не треба да се гледа во огледало. Но, што се случува со бебето кое гледа близнаци? Дали ги гледа двојно?

Ова бебе доживеа необична средба. Прв пат го сретна близнакот на својот дедо, а изразот на лицето на ова бебе е едноставно непроценлив.

-Бебето кое прв пат го сретна близнакот на својот дедо, пишува во описот на несекојдневната семејна фотографија која ја поставил таткото на бебето.

 

Најчитани вести