сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Неверојатен 3Д цртеж!

aaa

Последни вести

Британскиот артист Скот Дејвидсон создал неверојатно 3Д уметничко дело, кое изгледа навистина реално. За истото му биле потребни 20 часа работа во CS4.

Неговата уметност навистина остава без текст…

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести