вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ФОТО: Неверојатен танц под вода

Неверојтна уметност...фотографии, танц, море...

vodaaa

Поврзани вести

Неверојатни фотографии направени под површината на водата, но не само на уникатна морска флора и фауна, туку на прекрасни танчерки.

Овие фотографски ремек дела ги направи фотографот Курт Ариго од Малта. Тој својата кариера ја посвети на фотографирање на морето и поморскио свет.

Погледенте ги неговите дела кои едноствано го одземаат здивот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести