понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

ФОТО: Неверојатна креативност и на стари години

1917026_

Поврзани вести

Сениорите од германските домови за пензионери од Есен, Мијам и останатите градовви се вклучил во еден прекрасен проект. Заедно позирале за што поверно да пресликаа познати филмски сцени. Резултатот од нивната работа може да ја погледнете во оваа фотогалерија.

1917018_

 

1917020_

1917021_

 

1917023_

1917024_

 

1917025_

 

1917022_

 

bond penzioner

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести