недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Неверојатниот леден хотел во Канада

Леден хотел во Канада, восхитува со убавината, но и студот.

hotelkanada

Поврзани вести

За љубителите на зимата и студот во Канада постои хотел кој нуди незаменливно искуство, соби направени целосно од мраз.

Хотелот  De Glace во Канада има 36 соби и апартмани кои се специјално изработени од мраз, а гостите можат да уживаат во спиење на леден, но удобен кревет.

ULTIMATIVNO ZIMSKO ISKUSTVO

Кога ќе падне ноќта, топла и пријатна вреќа за спиење ќе добиете во вашата соба. Во овој хотел можете да уживате и во специјалните апартмани со камини и приватен спа простор.

ULTIMATIVNO ZIMSKO ISKUSTVO

Пред да ја поминете ноќта во овој луксузен хотел, менаџерите ќе ве поканат  на брифинг и ќе ви го покажат целиот хотелски комплекс, а потоа  ќе ви го презентираат детално уникатното искуство на ноќевање во хотелот направен од мраз. Така точно ќе знаете што треба да земете со вас, а што ви е она што го имате на располагање.

Па, ако сакате на момент да се чувствувате како Еским, тогаш ова ледено градителско чудо е местото за Вас.

ULTIMATIVNO ZIMSKO ISKUSTVO

Овој хотел е единстевниот леден хотел во Северна Америка, а прв пат бил отворен на Нова година пред тринаесет години и се гради секоја зима. Сместен е во околината на  канадскиот град Квебек, познат по ниските температури.  Овој леден рај нуди и капела за венчавки.

ULTIMATIVNO ZIMSKO ISKUSTVO

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести