четврток, 23 март 2017  |  Вести денес: 47

ФОТО: Неверојатно стилизираниот дом на Синди Крафорд

2

Последни вести

Ако некогаш сте се обиделе да замислите како изгледа домот на една од најпознатите светски супермодели, дојде време тоа да го дознаеете.

Синди Крафорд и нејзиниот сопруг одлучија по само една година својот дом во престижниот кварт во Малибу да го заменат со нов…

Овој имот го купиле за 6 милиони долари, а моментално го продаваат за неверојатни 15 милиони.

Пространата куќа се состои од пет спални соби, три купатила, неколку дневни соби и трпезарии, поседува и базен, а покрај многубројните тераси, поседува и приватна стаза до исклучително екслузивна плажа.

Светлите и природни елементи се вклопуваат во сурферската околина на Малибу и го прават овој ентериер неверојатно „стајлиш“. Бидејќи куќата е сместена во престижниот дел на Малибу, на новите сопственици соседи ќе им бидат Џулија Робертс, Гвинет Палтроу и Крис Мартин…

1

2

3

4

5

7

8

Најчитани вести