четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Невремето предизвика хаос во Сплит

1

Последни вести

Сплит и околината веќе втора вечер по ред се погодени од силно невреме кое предизвика поплави.

Обилните врнежи ги поплавија градските улици, подрумите, куќите и становите, спортските сали и банките.

Дел од градот е блокиран бидејќи улиците се затворени за сообраќај.

2

3

4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести