четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ФОТО: Ники Минаж доминираше на доделувањето на Ем-Ти-Ви наградите

niki_0

Последни вести

Ем Ти Ви ВМА наградите оваа година го славеа 20- тиот роденден, а целото шоу помина со потсетување на необичните мигови од изторијата на Ем-Ти-Ви. Раперката Ники Минаж ја доби улогата на водителка.

niki_1

Таа ја освои наградата во категоријата „Најдобар хип-хоп изведувач“ , а ја почести публиката со изведба на некои од своите досега познати песни. Таа исто така ја претстави и својата нова песна „Bed of lies“.

niki_2

Раперката беше одлично расположена па ја почести публиката во Глазгов и со пијалок, како и со еден куп пари на кои беше насликан нејзиниот лик.

niki_3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести