четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Ноќта и денот во Њујорк споени на една фотографија

njujork-den-nok

Поврзани вести

Њујорк е една од најголемите, најраздвижените и најфантастичните светски метрополи, во кој што многумина се вљубуваат од прв пат. Фотографот Стефан Вилкс својата љубов кон Големото јаболко ја покажал преку серијата фотографии „Day to Night“.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести