понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Нокаут пред преполна Универзална со феноменална unplugged свирка

nokaut7(A)netpress

Последни вести

Пред преполна Универзална сала скопскиот бенд Нокаут вчеравечер го одржа својот прв од двата предновогодишни unplugged концерти.

Прекрасна атмосфера, одлична забава и совршена музичка изведба. Пере и Франц, заедно со публиката, ги испеаа своите познати хитови.

Како прв гостин на Нокаут на концертот настапи Тони Зен, потоа следуваше Мио ДНО, па стариот добар рок бенд од Ѓорче Петров, Last Expedition, и тоа во својата оргинална постава, а како последен гостин на сцената се појави Игор Џамбазов.

Nokaut1(A)netpress

nokaut3(A)netpress

nokaut6(A)netpress

 

Најчитани вести