понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 34

ФОТО: Нов скандал на Спасовски, со службени возила на трибини на СДСМ

Технички назначениот министер за внатрешни работи забележан со службени возила на МВР на партиски трибина во Крива Паланка.

skandal-spasovski-vozilo

Поврзани вести

Технички назначениот министер за внатрешни работи забележан со службени возила на МВР на партиски трибина во Крива Паланка. Порталот Press24 објави фотографии кои велат дека Спасовски вечерва е забележан како излегува од службените возила пред Домот на културата во градот каде што СДСМ одржува партиски настан.

skandal-spasovski-vozilo22-e1449433264590

Ваквото однесување на Спасовски отвора сериозен простор за сомнеж дека техничкиот министер за внатрешни работи ги злоупотребува службените возила за партиски цели, што е сосема спротивно на декларативните заложби на СДСМ за одвојување на партијата од државата.

skandal-spasovski-vozilo33

Имено, Спасовски се вози во автомобили кои ги платиле сите граѓани на Македонија и троши гориво за кое плаќаат исто така сите даночни обврзници, а целта на неговото патување о Крива Паланка е учество на партиска трибина. Неговото работење уште од самиот почеток беше проследено со скандали од кои последниот е набавката на најлуксузен мебел за неговите соработници и платата од 1.000 евра која решил да им ја дава. Претходно, Спасовски беше инволвиран во сандалот кога им ги укина овластувањата на вработените во МВР и ја загрози безбедноста на Македонија, пишува Press24.

Најчитани вести