петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Нов трет напад во Париз, овој пат кај Ајфеловата кула

trokaderp

Последни вести

Трет напад се случува во моментов во Трокадеро центарот во близина на Ајфеловата кула.

Тука многу често се собираат туристи, парижани, млади…

Не се знае дали има настрадани, познато е дека имало само инцидент во кој бил вклучен полицаец.

Најчитани вести