сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОTO: Новата слика за „Белград на вода“

Проектот е оценет како историска шанса за цела Србија.

beograd-na-voci-LukaBeograd1-630x370

Последни вести

Макетата на проектот „Белград на вода“ свечено е откриена денекса напладне на отворањето на реновираната зграда на „Геозавод“.

Носител на проектот за уредување на крајбрежјето на Сава, од Бранковиот мост до комплексот Београдски Саем, во име на Владата на Србија ќе биде друштвото со ограничена одговорност „Београд на води“ кое вчера е основано.

Проектот е оценет како историска шанса за цела Србија.

487169_geozavod-beograd-na-vodi14270614ras-foto-dejan-zivancevic_f

487176_geozavod-beograd-na-vodi16270614ras-foto-dejan-zivancevic_f

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести