вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Новите водени топови на МВР

vozila

Последни вести

Македонската полиција го обнови својот возен парк со нови водени топови, кои служат за справување со нарушен ред и мир. Возилата користат водени топови кои можат да испуштаат вода или боја.

МВР пред една година распиша тендер за оваа набавка, а во меѓувреме беа завршени обуките за лицата кои ќе ги користат.

v

 

vo

v2 v3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести