четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Обама со семејството служеше храна на бездомници

Обама служеше во чест на Мартин Лутер Кинг.

obamasluzi

Поврзани вести

Американскиот претседател Барак Обама со своето семејство го прослави денот  на Мартин Лутер Кинг служејќи храна  на бездомниците и на сиромашните во една кујна.

Обама заедно со сопругата Мишел и ќерките Наташа и Малиа Ан служеше во „Централна кујна“  и на тој начин му оддадоа почит на Мартин Лутер Кинг.

„Сакам да ви се заблагодарам на сите за огромната работа која ја вршите“,  им рекол претседателот на останатите волонтери во кујната.

Со слична хуманитарна акција денот на големиот борец за човекови права  го одбележа и потпрестедателот Џо Бајден, а министерот за финасии Џек  Лоу помагал да се спакува облека за воени ветерани кои го изгубиле  домот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести