сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Фото: Обама стави тиара

obama-princeza-500

Последни вести

Група девојчиња, извидници, го убедија првиот човек на најмоќната држава во светот Барак Обама, да стави тиара.

Ова е помалку чудно, ако се знае дека пред извесно време Обама одби да стави шлем на главата на фудбалски натпревар на претставниците на воздухопловните сили, со објаснување дека кога си претседател на главата не ставаш ништо.

Оваа фотографија ја направил фотографот Пити Соуза, а иако е направена уште во јуни, на социјалните мрежи ја пуштил пред еден ден.

Најчитани вести