сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ФОТО: Обучувани за терористи уште од бебиња

bebe

Поврзани вести

На својот портал ИСИС објави фотографи кои го шокираа светот. На едната фотографија се гледа бебе кое во рацете има калашников, а на другата дете на речиси иста возраст, кое лежи во знаме на џихадисти, во близина на огнено оружје.

bebe1

Имено овие фотографии претставуваат цела колекција од слики на кои се гледа дека и малите деца ги обучуваат како терористи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести