Магазин

(ФОТО) Од вежбање право на сончање-Бодибилдерот Мирко и бремената сопруга

2kata.jpg160Познатиот бодибилдер и фитнес инструктор Мирко Петровски заедно со бремената сопруга Светлана, Панчо од ДНК и славниот супермодел Катарина Ивановска деновиве се фотографираа и споделија на друштвените мрежи, охридски момент на уживање.

На фотографијата најголемото внимание го предизвика брачната двојка Петровски кои со широки насмевки на лицата се во очекување на своето прво дете.

Иако е во осмиот месец од бременоста Светлана изгледа фантастично и речиси во текот на целата бременост беше активна во фитнес центарот. Па така после „билдање“ решија да се одморат под сончевите зраци на една од охридските плажи