вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Фото: Одрон предизвика сообраќајка во Дубровник

dubrovnik500

Последни вести

Во сообраќајна несреќа која се случила околу 11 часот на магистралата кај Дубровник во Хрватска возач налетал на одрон и се судрил со моторциклист.

Како што пренесуваат тамошните медиуми автомобил марка „Фиат пунто“ со дубровнички регистерски таблички отако налетал на одрон на патот по што со автомобилот преминал во спротивната лента од каде во тој момент нелетал моторциклист.

1dubrovnik500

Со намера да го избегне судирот автомобилот на возачот се превртел неколкупати и завршил на кров.

За среќа поминал со полесни телесни повреди, а моторциклистот поминал без повреди.

2dubrovnik500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести