петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

ФОТО: Огромна златна риба најдена по полавите во Бјелина

BoG8f0FCYAAbD7Z

Поврзани вести

Реката Сава која се излеа кај Бјелина во Република Српска исфрли досега невидена риба и тоа со златна боја.

Судејќи според натписот на објавената фотографија, Сава повлекувајќи се заборавила со себе да го повлече и целиот рибен свет.

„Ова е најдено во водата додека истата се повлекувала на просторот на Бјелина, Боже помогни“, пишува во коментарот на Твитер.

Дали фотографијата е вистинита или пак монтажа не се знае, но истата изгледа автентично.

Знаеме за приказната за златната риба, но овде е во прашање златна рибетина. Димензиите не се познати, но се чини дека рибата е долга околу еден метар.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести