среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Опожарен автомобил на Илиденска

Опожарен автомобил, за среќа, нема повредени.

reno2

Поврзани вести

Опожарено возило на булеварот Илинден во центарот на Скопје.

Според првичните информации попладневно горел автомобил „рено меган“ пред пензионерскиот дом „Карпош“ на булеварот Илинден во Скопје.

reno3

Од противпожарната единица потврдија дека пожарот е локализиран и спречена поголема несреќа. Командираот Благоја Менковски истакна дека на терен биле две возила, а пожарот бил пријавен пред околу половина час.

reno1

За среќа, нема повредени.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека полицискиот увид е во тек.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести