сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

ФОТО: Оштетен споменикот на цар Душан

Поголема група од граѓани доцна синоќа го оштетиле споменикот на цар Душан кој што се наоѓа на мостот пред Уставниот суд.

car-dusan-naslovna

Поврзани вести

 

Според фотографиите на Нетпрес, може да се заклучи дека е оштетен постаментот на споменикот, а информациите на телевизијата „Алсат-М“ велат дека меѓу граѓаните имало и претставници на ДУИ.

На социјалните мрежи се појавил и апел во кој што се повикуваат грашаните на протест против поставувањето на овој споменик.

 

Најчитани вести