петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ФОТО: Осум жртви на пожарот во Њујорк

Пожарникарите стравуваат дека има уште лица под урнатините и дека бројот на жртви може да порасне.

nesrekaharlem

Поврзани вести

Спасувачките екипи ги пронашле телата на осум жртви на пожарот по експлозијата во Харлем , Њујорк, придизвикани од течење на гас. Во пожарот беа уништени две згради.

Composite photo of before Google street view and after explosion

Пожарникарите стравуваат дека има уште лица под урнатините и дека бројот на жртви може да порасне, пренесе Би-Би-Си.

A victim is evacuated by the emergency services close to the building collapse

Полицијата верува дека уште исжезнати лица. Повеќе од 60 лица се здбоија со повреди во страшната експлозија пред два дена.

Firefighters search the rubble shortly after the explosion

Станарите раскажале дека неколку дена пред трагичната експлозија почувствувале мирас на гас во и околу зградите.  Очевидци кои живеат во околните згради раскажале дека од експлозијата пукнале стаклата на прозорците.

Map showing location of collapsed buildings

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести