Магазин

ФОТО: Откако се омажи, изгледа подобро од кога било

ФОТО: Откако се омажи, изгледа подобро од кога било

Тазе мажената Софија Вергара одлучи да го прослави роденденот на нејзиниот сопругот во релаксирано издание, а актерот Џо Манџело одлично стилски и парираше на својата партнерка, што наскоро би можело да резултира со титула за најдобрите модно усогласена двојка.

За посебен ден како што е 39-тиот роденден на сопругот, Софија на патот до роматничниот појадок во познатиот холивудски ресторан се одлучила за едноставно издание на кое не можеше да одолее ни славеникот.

Убавата Софија својот „casual“ изглед го постигна со двобојниот капут на Ралф Лорен, трендовски искинати фармерки и црни патики Најк со скриена пета. Својата долга руса коса ја покри со безбол капа и кафени очила Том Форд. Иако е позната по својот сексапил и заводливи облини, Софија ни сега не ги истакна, но тоа не го намалува нејзиниот убав излгед.

Во вечно кожната јакна, распарани фармерки, црни патики и очила за сонце, избраникот на Софија добро и парираше на партнерката во еднакво интересно „casual“ издание, пишува хрватски Тпортал.

Оваа новопечена двојка својата врска ја круниса со гламурозна венчавка  на Флорида, а со неколку фотографии на Инстаграм се пофали и самата невеста. Софија и Џо во врска се од летото 2014, а на Божик и предложи брак.

Се уште нема вести за нов член во семејството, а латино заводничката од минатиот брак има 23-годишен си.