сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

ФОТО: Ова е гостиварецот фатен со кокаин

Седумдесет и три годишен гостиварец е лишен од слобода откако бил фатен со речиси 600 грама кокаин што имал намера да ги прошверцува до Австрија.

kokain-gostivarec-640x480

Последни вести

Седумдесет и три годишен гостиварец е лишен од слобода откако бил фатен со речиси 600 грама кокаин што имал намера да ги прошверцува до Австрија.

kokain-gostivarec1-640x480

Министерството за внатрешни работи по спроведена истрага спречи меѓународен транспорт на наркотична дрога кокаин во вкупна тежина од 580 грама, при што од слобода е лишен М.А.(73) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори’’ казниво по член 215 став 1 од Кривичниот законик.

kokain-gostivarec2-640x480

Гостиварецот, откако ја земал дрогата од лице во Гостивар истата требало да ја пренесе во Виена, но бил откриен на граничниот премин Табановце. Повеќе детали за ова на следниот линк.

kokain-gostivarec3-640x480 kokain-gostivarec9-640x480

Најчитани вести