петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Ова е Косовецот кој усмрти 52 ирачки војници

Демири е првиот Косовец кој извршил ваков напад.

blerim

Последни вести

Блерим Демири од косовскиот град Урошевац извршил самоубиствен напад врз ирачката армија, при што загинале 52 војници, јави Танјуг, повикувајќи се на написи во приштинските медиуми.

Според истите извори, Демири е прв Косовец кој извршил таков напад. Веста за нападот ја објавила Исламската фондација за поддршка и информирање (ИСИФ), чиј член наводно бил Демири.

Муслиманските форуми Демири го идентификуваат под името „Абу Хабаб Ал Косово“.

Нема информации кога бил извршен овој напад.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести