вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Ова е мистериозниот фраер кој полугол шеташе на дожд

475093_slobodan-bestricfotomitarmitrovic_ff

Поврзани вести

Повеќе жени не останаа рамнодушни на фотографијата на која се гледа како полугол маж шета на дожд. Овој човек го стресе понежниот пол. Станува збор за актерот Слободан Бештиќ.

Педесетгодишниот Бештиќ работи во Народниот театар од 2001-та година, а претходно 14 години бил член на Југословенскиот драмски театар.

Тој е најпознат по улогата на Владимир во прочуената детска серија „Метла без дршка“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести