среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Ова е највеселиот крадец на светот

majkl

Последни вести

Четириесет и петгодишниот Мајкл Витингтон дефинитивно е највеселиот крадец на светот.

Тој ограбил банка во Денвер, а потоа се обидел да избега со воз.

Полицијата го спречила во неговото бегство, го уапсила една минута подоцна.

Крадецот се товари за кражба во вредност од 5.000 долари. Онашто најмногу ни остави впечаток е неговата сочна насмевка на фотографијата слика во полициската станица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести