сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Ова е најзгодниот маж на интернет

Преубавиот и згодниот Брок Охарн за мошне кратко време стана миленик на социјалните мрежи...

brok-1

Поврзани вести

Преубавиот и згодниот Брок Охарн за мошне кратко време стана миленик на социјалните мрежи…

Денес преку ноќ можете да станете славни, а тоа на својата кожа го почувствувал и 25-годишниот Брoк Охарн. За ова момче јавноста прв пат слушна при крајот на 2014-тата година кога тој на неговиот Фејсбук профил објави видео на кое што врзува пунџа.

brok-3

За само неколку недели видеото стана глобален хит, и тоа воглавно благодарение на жените што го споделуваа на социјалните мрежи воодушевени од слаткото, плавооко момче со долга коса.

Во тој период Брук работел како личен тренер во теретана. Денес тој има повеќе од 2 милиони обожавателки на Инстаграм, работи како модел, а го забележале и филмските продуценти што го поттикнале да почне да се занимава и со глума.

brok-2

Со оглед на тоа дека стекнал слава благодарение на социјалните мрежи, странските медиуми го нарекоа „најзгодниот маж на интернет“, а скромниот Брoк вели дека сите комплименти што ги добива му ласкаат.

Најчитани вести