недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Ова е напаѓачот кој упадна во зграда на познатата телевизија!

f_thumb_medium500_383

Последни вести

Вооружен напаѓач вчеравечер упадна во просториите на националната холандска ТВ станица. За кратко тој бил совладан и одведен од медиумската куќа.

Програмата на националната ТВ станица некое време била во прекин, бидејќи вооружениот напаѓач влегол во зградата на медиумот и држел заложници.

Тој побарал можност да ѝ се обрати на нацијата пред ТВ камерите.

Најчитани вести