вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

ФОТО: Ова е новата мис САД

nia

Поврзани вести

Ниа Санчез е новата мис Америка. Таа, освен што е прогласена за најубава жена во САД воедно е и мајстор за таеквондо.

Дваесет и четиригодишната Ниа има црн појас и вели дека уште како дете сфатила колку е важно да се научи како да се одбрани.

010

Црнокосата убавица од Невада победи во конкуренција на 50 девојки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести