Балкан

ФОТО: Ова е прегазената жена- ќерката се уште ја чека да се врати од работа

ФОТО: Ова е прегазената жена- ќерката се уште ја чека да се врати од работа

Полицијата во Нови Сад и понатаму трага по непознатиот возач на автомобилот со кој синоќа беше усмртена 28-годишната Марија Милешиќ на Сомборскиот булевар. Возачот избега од местото на настанот.

Семејството на трагично загинатата Марија се уште е во неверување дека повеќе ја нема.

– Нашата ќеркичка Теодора има само 4 години и се уште ја чека мајка си да се врати од работа, изјавил низ солзи сопругот на Mарија- Милан за српски Курир, кој додал дека со Марија не биле во брак, но живееле заедно 10 години.

Делот од булеварот каде беше прегазена Марија се уште е затворен за сообраќај, бидејќи увидот е во тек.