сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

ФОТО: Ова е убиецот на младиот Лука!

marko

Поврзани вести

Триесет и тригодишниот Марко Миличев е осомничениот за убиството на дваесет и едногодишниот Лука Јовановиќ, истакнаа на денешната прес – конференција од српското МВР.

Миличев порано се презивал Марковиќ, но го променил презимето. Се работи за познат криминалец кој неколку пати бил осудуван за различни дела.

Тој се наоѓа во Турција, поради што не е уапсен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести